Bieg IT Poznań – sztafeta i 10 km

10 czerwca z inicjatywy firmy IT Kontrakt, branża IT  wystartuje w zupełnie nowej edycji Biegu IT. Tym razem w Poznaniu. Wyścig wyjątkowy z kilku względów. Najważniejsze to, że będzie miał miejsce przy i na Stadion Miejski w Poznaniu. Ponad to poza możliwością biegu na 10 km (4x 2,5 km) po raz pierwszy robimy równolegle sztafetę 4x 2,5 km. 10 km dla Ciebie za dużo? Zbierz swój team IT na 2,5 km

Zapraszamy do udziału wszystkich, biegających, którym dystans nie jest straszny, a dobra sportowa zabawa bliska! Na wszystkich uczestników czeka atrakcyjny pakiet startowy oraz szereg innych niespodzianek. Wśród nich między innymi losowanie 10 pakietów na 6. PKO Nocny Wrocław Półmaraton. Odbędą się również Bieg Bajtka dla najmłodszych oraz rzut PC-em dla nieco starszych.

Każdy biegacz otrzyma w pakiecie startowym:

 • wyjątkową koszulkę techniczną,
 • medal
 • bawełnianą torbę biegu
 • bufet owocowy na mecie

Nie zabraknie oczywiście atrakcyjnych nagród. Bieg IT to wspaniała okazja do sprawdzenia swoich możliwości oraz odpoczynku. Zapraszamy do uczestnictwa i wspólnej rywalizacji, zobacz jak prezentuje się trasa:

DYSTANS – 10 km czy sztafeta 4×2,5 km

 1. Bieg wystartuje równolegle na dystansach 10 km i sztafeta 4×2,5 km.
 2. Można wystartować na dystansie 10 km i w sztafecie 4×2,5 km jednak zawodniki taki musi wystartować na pierwszej zmianie.
 3. W biegu na 10 km klasyfikacja będzie wykonywana za pomocą czipu umieszczonego w numerze startowym.
 4. W klasyfikacji sztafety 4x 2,5 km klasyfikacja będzie dokonywana za pomocą czipu umieszczonego w pałeczce sztafetowej.
 5. Strefa zmian i strefa biegu na 10 km zostaną od siebie oddzielone tak aby zawodnicy biegnący na 10 km nie musieli przebiegać przez strefę zmian.

ZASADY SZTAFETY

 1. Obowiązuje osobny formularz zapisów na bieg sztafetowy: ZAPISY POZNAŃ SZTAFETA 4×2,5 KM. Tam kapitan czteroosobowej drużyny zgłasza tylko drużynę a nie poszczególne osoby.
 2. Miejsca w poszczególnych zmianach sztafetowych ustala sama drużyna.
 3. Obsadę sztafety ustala dana drużyna/kapitan do momentu odbioru pakietu startowego.
 4. Nie jest konieczne informowanie organizatora o składzie drużyny. Drużyny mogą być oczywiście mieszane.
 5. Organizator publikuje w wynikach nazwę drużyny sztafetowej, dane osób startujących w sztafecie nie są publikowane.
 6. Organizator nie dopuszcza możliwości startu w sztafecie przez niepełny skład drużyny np. przez 1,2 lub 3 osoby.
Firma IT Kontrakt, jako inicjator jedynego w Polsce biegu branży IT, już po raz kolejny wraz z Stowarzyszeniem Pro-Run, chce zachęcić wszystkich do udziału w najbardziej sportowej imprezie w branży IT.
 
10 czerwca, o godzinie 11:00, na Stadionie Miejskim w Poznaniu po raz pierwszy wystartują pasjonaci branży IT – profesjonaliści, specjaliści, freelancerzy,studenci oraz wszyscy, którzy lubią biegać. Bieg IT zrzesza tych, którzy żyją zgodnie z przesłaniem „Aktywnie po pracy – Efektywnie w pracy”. Nie straszny Ci dystans 10 kilometrów? W takim razie widzimy się na starcie!
 
Cała impreza utrzymana jest w formie familijnego pikniku, który przewiduje atrakcje dla osób startujących, towarzyszących oraz dla najmłodszych uczestników. Dzieci będą mieć szansę na zdobycie medalu w dwóch kategoriach „Biegu Bajtka”: 100 metrów (do 8 lat) oraz 400 metrów (powyżej 8 lat).
Zapraszamy na WWW.BIEGIT.PL
 
Nie zwlekaj! Zapoznaj się z Regulaminem i zgłoś się – drużynowo lub indywidualnie!