Wirtualny Bieg Dobroczynności

Uruchamiamy nasz pierwszy bieg wirtualny, a konkretnie Bieg Dobroczynności Veritatis Splendor. Jeden z najmniejszych biegów (w Wadowicach) jakie organizujemy ale w dzisiejszych czasach mamy nadzieję, że zrobi się o nim głośno. Tym bardziej, że jego idea jak i okazja są wyjątkowe: setna rocznica urodzin papieża, Św. Jana Pawła II.

Razem z Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie zapraszamy do wzięcia udziału w sportowym wyzwaniu. Wielbicieli aktywnego stylu życia zapraszamy na wirtualny Bieg wspierający naszą wspólną walkę z COVID-19.

Tradycyjny bieg w Wadowicach w tym roku przenosi się na cały Świat. Tym sposobem w każdym miejscu będziemy mogli pobiec i uczcić pamięć papieża polaka, a także razem z nami nieść innym jego dobre słowo. Symboliczne ramy biegu to od 18 maja, dnia urodzin Karola Wojtyły do 16 października, dnia w którym przyjął imię Jana Pawła II.

Bieg Dobroczynności to wydarzenie, które z jednej strony zachęca do aktywności, a z drugiej pozwala zdobyć unikatowy medal czy koszulkę z okolicznościowym logo. Nie bez znaczenia jest też nasza chęć pokonania ogólnoświatowej pandemii. Pięć złotych z każdej opłaty startowej na bieg główny zostanie przekazana organizacji która prowadzi, lub wspiera działania przeciw wirusowi. Zawodnikom dedykujemy dwa dystanse na których będzie prowadzona osobna klasyfikacja tj. 5 km i 10 km.

Każdy, dla kogo powyższe dystanse są zbyt wymagające może wziąć udział w bezpłatnym symbolicznym biegu gdzie dystans, czas i sposób pokonania odległości nie mają znaczenia. Wszyscy uczestnicy otrzymują elektroniczny numer startowy oraz dyplom. Dyplom dla osób z dystansów głównych będzie dostępny po weryfikacji wyniku i umieszczeniu go w klasyfikacji biegu co jest niezwykle proste. Zważywszy na aktualnie obowiązujące rządowe obostrzenia, zalecamy poruszanie się w bezpiecznej odległości z użyciem maseczek i niezbędnych środków ostrożności.

Szczegóły biegu oraz zapisy znajdziesz na stronie www.biegdobroczynnosci.pl

Więcej również na stronie wydarzenia Wirtualny Bieg Dobroczynności Veritatis Splendor