Panie i Panowie
miło mi ogłosić że zwycięzcą konkursu został(a).....
ale może najpierw kilka (!) słów o tym co było przedmiotem konkursu.
Skąd wzięły się cyfry które należało podać. Jak słusznie zauważył Marcin dokładne określenie tych wartości jest raczej niemożliwe, wiec ograniczyłem się jedynie do tych startów, które udało mi się zauważyć i zamieścić w formie tabelek na naszej stronie. Uzbierało się tych tabelek 200 i zawierają one w sumie 1481 wyników ze 184 różnych biegów. Pojawia się w nich łącznie 264 osób, przy czym 87 osób startowało tylko w jednym biegu, 80 osób miało pomiędzy 2 a 5 startów, 52 osoby pomiędzy 6 a 10, 39 osób pomiędzy 11 a 20 startów a 6 osób więcej niż 20 startów. Myślę że warto ich wymienić, chociaż pewnie pojawiali się tak często w moich tabelkach że ci którzy zaglądają na tą stronę domyślają się kto to. A więc: 21 startów - Urszula Kaczmarczyk, 23 starty - Rysiek Ładoński, 24 - Andrzej Mitrosz, 32 - Czesław Wilk i absolutni liderzy, którzy schodzą z trasy zawodów tylko po to żeby zapisać się na kolejne, Bogdan Bednarczyk i Marcin Syperek - obaj po 37 startów.
Boguś z Marcinem jako jedyni pokonali na zawodach ponad 500 km (odpowiednio 683 i 513), kolejny w zestawieniu tych którzy przebyli największy dystans jest Adam Pawliński który pokonał w dziesięciu startach 486 km. dystans powyżej 400 km przebiegło jeszcze 5 innych osób, 10 osób przebiegło pomiędzy 300 a 400 km, 29 osób pomiędzy 201 a 300 km, 47 osób pokonało 101-200 km, 117 osób 11-100 km, a 53 osoby dołożyły do naszego wyniku nie wiecej niż 10 km. Jeśli chodzi o pojedynczy bieg to najdłuższy dystans pokonał oczywiście Adam - 150 km w arcytrudnych warunkach towarzyszących tegorocznej Łemkowynie, 110 km w biegu K-L-B pokonał Sebastian Tryk, 102 Grzesiek Gałka na Chojniku Ultra, a 100 km udało się pokonać mi w Boguszowie i Maćkowi Sękowi w Krynicy. W sumie odnotowałem 41 startów (21 osób) na dystansach ultramaratońskich , 130 startów (88 osób) w maratonach, 519 startów na dystansie pomiędzy 20 a 42 km , 522 na dystansie pomiędzy 10 a 20 km i 269 startów w biegach poniżej 10km. I wreszcie dotarliśmy do tego co było przedmiotem konkursowego pytania czyli łącznego dystansu pokonanego przez nas na zawodach w roku ubiegłym. Uzbierało isę tego 26 628 km.

Pokonanie tego dystansu zajęło nam łącznie 2424 godziny. Gdyby miął to przebiec jeden statystyczny biegacz, to startując o północy w sylwestra, zakończyłby bieg 28 minut po północy 11 kwietnia. Gdyby Prezes zechciał zatrudnić takiego biegacza na etacie, żeby biegając reklamował Pro-Run, to niewątpliwie popadłby w konflikt z PIP'ą, bo żeby spędzić tyle czasu w biegu, musiałby on pracować cały rok, 8 godzin dziennie, od poniedziałku do soboty nie biorąc urlopu. Aż strach pomyśleć ile by trzeba było gościowi zapłacić, a dzięki Wam mamy taką porcję reklamy gratis.

W dodatku dzięki temu że jest nas tak wielu jesteśmy widoczni w całej stawce. Pro-Run jest otwarty na wszystkich biegaczy, nie tylko tych którzy przychodzą wyśrubować tutaj swoje wyniki, ale także takich dla których bieganie to przede wszystkim zabawa, a frajdę sprawia im sam udział w zawodach, choćby mieli przybiec na samym końcu. Jak widać na załączonym obrazku przybiegamy na metę w każdym przedziale stawki zawodników, przy czym nieco więcej jest nas z przodu. Statystycznie w pierwszej połowie stawki w kategorii Open przybiegało 58% zawodników pro-runu, w kategorii mężczyzn było to 55% a wśród kobiet aż 71%.

Jak widać kilka słów nieco się przeciągnęło, więc chyba nie ma już sensu pisać kto wygrał konkurs, i tak pewnie nikt nie doczyta do tego miejsca. Gdyby jednak ktoś tutaj dotarł to wie już wszystko i może ocenić czy ze swoimi odpowiedziami miał szanse na zwycięstwo. Powiem tylko że Zwycięzca odpowiadając na pytania o dystans i czas pomylił się w sumie o niespełna 10%.

Podsumowanie 2016 - epizod ostatni
żeby zakończyć ten przydługi serial jeszcze kilka słów o wynikach konkursu, Pytania były proste, a wszystkie potrzebne dane dostępne, tak że każdy mógł sobie dokładnie wyliczyć właściwe odpowiedzi, A że tego liczenia było sporo to już nie moja wina, tyle nabiegaliście. W tej sytuacji niewiele osób zdecydowało się wzorem Magdy, zastosować metodę 'na Kopciuszka', większość wybrała metodę 'na czuja', stąd rozrzut wyników był ogromny, a decydująca o zwycięstwie suma błędów w odpowiedziach na dwa pytania wyniosła od 9% u Magdy Rot, poprzez 20% u Kuby Skudlarskiego i 37% u Adriany Kluz, do 14714%, mniejsza o to u kogo. Jeśli chodzi o procentowe określenie osób zajmujących miejsce w pierwszej połowie stawki to najlepiej wypadli Kasia Ładońska i Jacek Urbanowicz.
Do tej pory wydawało mi się że każdy, komu zdarzyło się przebiec choć kilka kilometrów, musiał zauważyć, albo przynajmniej posiąść niejasne przypuszczenie, że pomiędzy długością przebytego dystansu a potrzebnym na to czasem, musi istnieć jakiś związek, Po tym konkursie nie jestem już o tym przekonany bo z niektórych odpowiedzi wynikało że musielibyśmy na przykład biegać średnio z prędkością 80 km/godz albo pokonywać każdy kilometr w 6 godzin, A skoro już jesteśmy przy tempie biegu, to podzielę się jeszcze jedną ciekawostką którą zauważyłem porządkując wyniki, To że najszybsze odnotowane tempo (3:09 na trasie City Trail) należy do Bartka Przedwojewskiego zapewne nikogo nie zdziwi, ale pewnie niewiele osób obstawiłoby że najwolniejsze tempo odnotował Darek Hełmecki, który potrzebował aż 14 minut i 5 sekund na pokonanie każdego z ośmiu kilometrów trasy Pogromu Wichra, i raczej nie wynikało to z tego że się nie śpieszył bo wygrał ten bieg.

facebook

pomiar czasu

rekordy pro run

kalkulatory biegowe

News - pozostałe

6 urodziny Pro-Run

Potwierdzamy i zapraszamy na 6 urodziny Pro-Run. Realizujemy rzucony na treningu pomysł czyli rejs...

Rozpoczynamy sezon 2017/2018. Zapraszamy!

    Sezon 2017/2018 – ZACZYNAMY! Już w najbliższą niedziele o godz. 9.00 na Stadionie...

Medal korony gór polskich

Długo wyczekiwany medal już jest :) Dlaczego taki? Już odpowiadamy. Nasza drużyna nie tylko biega ...

BBR'17 - relacja

To była czwarta edycja imprezy na Bielanach Wrocławskich. Spokojnie można powiedzieć, że najbardzi...

MOC nagród na Bielańskim Biegu Rodzinnym z De…

Wystartuj 23 września 2017 na dystansach 5 lub 10 km na Bielanach Wrocławskich. Start wspólny o 14...

Strefa kibica Pro-Run

Nasi wrocławscy maratończycy zaczynają ostatni tydzień przygotowań do biegu, my natomiast zaczynam...

News - zawody

Medal BTW 2017

Długo wyczekiwany medal już jest :) Dlaczego taki? Już odpowiadamy. Nasza drużyna nie tylko biega ...

30 km - Wyniki 16.07.2017

Wyniki biegu dostępne będą na stronie DATASPORT (obecnie są prowadzone prace na serwerze i nie mam...

Letnia Trzydziestka 2017

Ruszyły zapisy na nasz lipcowy sprawdzian na dystansie 30 km. Ponownie można będzie sprawdzić swoj...

Biuro zawodów również w piątek

Już w piątek otwieramy biuro zawodów na bieg w Siechnicach w sklepie sportowym Decatchlon Bielany ...

Posiłek regeneracyjny

Posiłek regeneracyjny jest bardzo ważny również po zawodach, tym razem serwujemy grochówkę w wersj...

Organizacja w Siechnicach

  W Siechnicach zapowiada się ponad pięciuset startujących, a wraz z nimi zapewne kibice. Aby ...