Mikołaje pobiegną we Wrocławiu

Można śmiało powiedzieć, że mamy we Wrocławiu nowa tradycję czyli biegi mikołajkowe. W tym roku ponownie możecie założyć swój czerwony strój i wystartować w jednej z kilku imprez. Gdzie warto się pojawić?

Mikołaje na Wielkiej Wyspie

Najstarsze z wydarzeń jakie się odbywa to Bieg Mikołajkowy WKB Piast 3 grudnia. Organizatorzy przygotowali bieg główny na 10km oraz bieg rodzinny na 1km. Szczegóły znajdziesz w regulaminie, a zapisy w portalu datasport.

W tym roku zostało zmienione umiejscowienie startu i mety biegu. Niemniej to co najprzymniejsze czyli bieg po wałach Wielkiej wyspy zostało bez zmian. Bieżące szczegóły znajdziesz na stronie wydarzenia: Bieg Mikołajkowy

Mikołaje pomagają

Kolejny z biegów ma wymiar charytatywny i będzie chyba największym skupiskiem biało-czerwonych czapek z pomponem. 2 grudnia Podczas Biegu Mikołajów we Wrocławiu spotkamy się z Wami na torze wyścigów konnych Partynice. Do przebiegnięcia będzie 5 okrążeń na torze, którego długość wynosi 2,15km. Jednak nie musicie przebiec pełnej trasy aby Wasz bieg został zaliczony. Wystarczy jedno okrążenie toru aby znaleźć się w klasyfikacji. Pomimo tego zachęcamy Was gorąco do przebiegnięcia jak najdłuższego odcinka, aby wesprzeć potrzebujących!

ZAPISZ SIĘ INDYWIDUALNIE: http://biegmikolajow.org/zapisy/
ZAPISZ SIĘ FIRMOWO: https://biegmikolajow.org/zapisy-firmowe/
ZAPISZ SWOJE DZIECKO: https://biegmikolajow.org/bieg-dla-dzieci/

Idea biegu jest prosta. Za każdy przebiegnięty kilometr przeznaczamy 1 zł na cele charytatywne. Oprócz samego biegu na wszystkich uczestników czeka mnóstwo atrakcji: wspólne kolędowanie, gry i zabawy, spotkania ze znanymi sportowcami.

Dystans: 10 km
Pakiet startowy: 02.12 – 60zł
Partnerzy: Fundacja im. Tytusa Chałubińskiego, Tatra Holding, Raiffeisen Polbank

Więcej informacji: http://biegmikolajow.org/bieg-wroclawski/

Radiowi mikołaje

Każdy uczestnik otrzymał Mikołajkowy pakiet startowy (paczkę oraz czapkę św. Mikołaja), imienny nr startowy, a na mecie medal Radia Wrocław.

Przydatne informacje:

 1. Termin imprezy: 3.12.2017 (niedziela), Bieg Główny start godz. 11.00, Bieg Krasnala start godz. 11.45
 2. Trasa biegu głównego: wynosi 3500 m. Start znajduje się w miejscu oznaczonym jako „Start” Trasy Biegowej Radia Wrocław (przy mini siłowni na otwartym powietrzu w Parku Tysiąclecia). Trasa będzie przebiegała po wyznaczonej i oznakowanej ścieżce Trasy Biegowej Radia Wrocław.
 3. Limit czasowy wynosi 45 min.
 4. Limit uczestników: 200 osób bieg główny, 40 osób Bieg Krasnala
 5. Zapisy internetowe przyjmowane będą od dnia 20.09.2017 do dnia 29.11.2017
 6. Zgłoszenia do udziału w Biegu, jak i sam Bieg jest płatny i wynosi 30 zł do 31.10.2017, 40 zł do 29.11.2016.6. Odbiór pakietów startowych w dniu zawodów, w biurze organizatora, od godz. 9.00 do godz. 10.30
 7. Zapisy na Bieg Krasnala w dniu zawodów, od godz. 9.30 w biurze organizatora

Charytatywnie nocą

Te wszystkie wydarzenia zamknie bieg charytatywny organizowany przez Night Runners we Wrocławiu 5 grudnia. W parku Południowym o godzinie 20 odbędzie się zbiórka potrzebnego sprzętu dla Ośrodeka rehabilitacyjno – edukacyjny dla Wyjątkowych Dzieci
http://www.wyjatkowedzieci.org.pl/

Szczegóły na FB. Co potrzeba? Co przynosić:

 • będziemy zbierać do puszki, aby kupić przenośny sprzęt nagłaśniający do odtwarzania muzyki na zajęcia rytmiczne,
 • grube kredki ołówkowe,
 • puzzle piankowe,
 • bloki techniczne,
 • klocki,
 • instrumenty muzyczne: grzechotki bębenki, marakasy, tamburyny,
 • itd.

Pamiętajmy, żeby nie przynosić rzeczy i instrumentów o malutkich gabarytach i z drobnymi elementami, mogłyby być połknięte – w ośrodku przebywają dzieci z niepełnosprawnością intelektualną.