Marsz Pingwinów w ZOO

Serdecznie zapraszamy 24 lutego na Marsz Pingwinów do wrocławskiego ZOO!

Przemaszerujemy w pochodzie przez ogród zoologiczny, zwracając uwagę na konieczność ochrony tych pięknych ptaków!

Po marszu spotkamy się z opiekunami pingwinów, którzy opowiedzą jak zajmują się swoimi ulubieńcami w naszym zoo.

Wrocławskie ZOO i Fundacja Zoo Wrocław DODO od kilku lat wspierają Fundację SANCCOB, która ratuje pingwiny przylądkowe w Republice Południowej Afryki.

W zeszłym roku oprócz udzielonego wsparcia finansowego, wysłaliśmy do Kapsztadu naszego pracownika – Pawła Boreckiego. Po marszu pokaże on filmy i zdjęcia z akcji ratowania osieroconych piskląt i wypuszczania ich do oceanu!

Dla dzieci organizujemy konkursy z drobnymi nagrodami, a na koniec spotkanie z pingwinem Janushem – ambasadorem pingwinów żyjących w środowisku naturalnym.

Pingwiny są jednymi z najbardziej wrażliwych na działalność człowieka ptakami. Zanieczyszczenie oceanów wyciekami ropy z tankowców oraz złym gospodarowaniem odpadami, ocieplanie klimatu zmieniające układy prądów oceanicznych oraz nadmierne połowy ryb spowodowały ogromny spadek liczebności wielu gatunków pingwinów!

Pragniemy zwrócić uwagę na ten problem, gdyż każdy z nas codziennie dokonuje wyborów, które wpływają na sytuację dzikich zwierząt!

Zmniejsz zużycie ropy! Jak? Może przejdź się na nogach do pracy lub sklepu, skorzystaj ze zbiorowej komunikacji lub roweru.

Kupuj ryby z certyfikowanych połowów! Tylko wtedy jesteś pewien, że nie „kradniesz” ryb pingwinom

Zużywaj jak najmniej plastikowych opakowań, a te zużyte poddawaj recyklingowi! W ten sposób plastik nie trafi do oceanu i nie zagrozi pingwinom!

Wesprzyj akcję ratowania piskląt w Afryce Południowej! Podczas marszu wolontariusze Fundacji Zoo Wrocław DODO będą zbierali pieniądze do skarbon.

Zachęcamy do wpłacania pieniędzy na specjalne konto Fundacji Zoo Wrocław DODO: 89 1020 5226 0000 6102 0547 2040 z dopiskiem DAROWIZNA – PINGWINY. Pieniądze w całości przekażemy na projekt ochrony pingwinów w SANCCOB!

Anna Mekarska

Conservation Coordinator

Wroclaw Zoo