Grupa 10km po okresie zimowym i co dalej?

Foto: Grzegorz Wcisło #grzegorzproject

Począwszy od 8 października 2017r. wystartowaliśmy z nową koncepcją treningową w makrocyklu rocznym. Na samym początku pracowaliśmy nad wytrzymałością ogólną, biegając spokojnie w komfortowym tempie. Powoli wdrażaliśmy trening sprawności ogólnej poprzez trening obwodowy z wykorzystaniem ciężaru własnego ciała oraz siłę biegową w postaci podbiegów, skipów, biegów crossowych. Staraliśmy się wykonując przebieżki przyzwyczaić  nasz organizm do wyższych prędkości.

Foto: Grzegorz Wcisło #grzegorzproject

Fakt, iż zimy nikt “nie przespał” udowadniają już pierwsze życiówki naszych Zawodników. Właśnie wchodzimy w najbardziej wymagający okres przygotowawczy gdzie będziemy się skupiać na biegach tempowych, interwałowych oraz treningu funkcjonalnym z wykorzystaniem płotków lekkoatletycznych w celu poprawienia ekonomiki biegu.

Nie zapominamy również o biegu w drugim zakresie intensywności, który ma wpływ na poprawę naszej kondycji. Startujesz w triathlonie, a bieg nie jest twoją najmocniejszą stroną? Ta grupa jest adresowana także do Ciebie. Mamy już w naszym gronie kilku triathlonistów. Jeśli  porządnie przepracowałeś/łaś zimę i chcesz nabrać szybkości, poprawić kondycję lub lubisz się porządnie zmęczyć w gronie zapaleńców biegowych takich jak Ty dołącz do grupy na 10km.