Obóz biegowy na Jurze

Zapraszam na pierwszą edycję obozu biegowego w wyjątkowych okolicznościach jury krakowsko-częstochowskiej. Proponuję dwa turnusy w prostych warunkach przygotowanych specjalnie po to aby w pełni skupić się na treningu.

Nasze biegowe wyprawy po zamkach, górach, jaskiniach, pustyniach i lesie  są zaplanowane na:

DLA KOGO?

Trenujemy w 2 grupach zaawansowania

 1. Grupa podstawowa – osoby, które biegają  regularnie ale nie robią dużych ilości kilometrów.
 2. Grupa zaawansowana – wycieczki biegowe i większa ilość kilometrów to Twój chleb powszedni.

ZAKWATEROWANIE

Ośrodek wczasowy Caritas w Poniku. To miejsce, które dosłownie znajduje się w lesie nad jeziorem. Baza noclegowa to domki z łazienką 3, 4 i 5 osobowe. Posiłki gwarantowane: śniadanie (szwedzki stół), obiad, podwieczorek i kolacja (szwedzki stół – zimna płyta).

PRZYKŁADOWY DZIENNY ROZKŁAD ZAJĘĆ

 • 7:00 – pobudka
 • 7:20 – poranny rozruch
 • 8:00 – śniadanie
 • 9:00 – zajęcia teoretyczne
 • 10:00 – trening główny
 • 13:00 – obiad
 • 16:00 – trening popołudniowy
 • 17:30 – zajęcia rekreacyjne
 • 18:30 – kolacja
 • 20:00 – zajęcia rekreacyjne, czas wolny

Oczywiście jest to orientacyjny plan, każdy dzień będzie miał swoje indywidualne działania.

SZCZEGÓŁY:

Uczestnicy obozu będą pod stałą opieką trenera. Będziemy mieli czas aby szczegółowo porozmawiać i przeanalizować swój trening. Nasza baza to nie jest pięciogwiazdkowy hotel ale jednocześnie wystarczające miejsce  do swobodnego trenowania.

Przy zgłoszeniu na obóz będzie obowiązywał formularz który pozwoli lepiej przygotować zajęcia do osób, które się na dany turnus wybierają.

Turnus zaczyna się od obiadu w dniu przyjazdu i kończy się śniadaniem w dniu zakończenia turnusu.

Obóz może się odbyć nawet w małej grupie. Warunkiem jest zapisanie się chętnych uczestników do 7 czerwca.

ZGŁOSZENIA:

 1. Proszę o przesyłanie swoich zgłoszeń na formularz internetowy – ZGŁOSZENIA. Termin zgłoszeń to do 7 czerwca włącznie. Po tym czasie otrzymasz informację o dalszych etapach działania. Na wszelkie pytania odpowiem również mailowo jacek.urbanowicz@gmail.com lub telefonicznie 507 043 081.
 2. Po 7 czerwca Wszystkie zdecydowane osoby będą zobligowane do uiszczenia zaliczki wysokości 300 zł. Pozostałą bliżej terminu imprezy.
 3. W przypadku rezygnacji po uiszczeniu zaliczki będzie ona mogła być zwrócona w pomniejszeniu o koszty rezerwacji noclegu.
 4. Znajdziesz mnie również na: Instagram i Facebook

KOSZTY jednego turnusu

 • zakwaterowanie w domku 3,4 lub 5 osobowym 950 zł/ osoba.

Opłata nie obejmuje:

 • kosztów dojazdu na obóz

Istnieje możliwość wykupienia miejsca dla osoby towarzyszącej nie biorącej udziału w zajęciach treningowych. W takim przypadku koszt udziału to 750 zł. Osoba ta uczestniczy we wszystkich świadczeniach obozowych z wyłączeniem treningów.

Pobyt dziecka nie biorącego udziału w części biegowej wyjazdu to koszt 650 zł.

Jeżeli domek był by zajęty np przez jedną osobę biegającą i trzy osoby z rodziny nie biegające to koszt osobowy będzie wyliczany indywidualnie.

Jak to będzie wyglądać w praktyce?

Obóz rozpocznie się w poniedziałek od zakwaterowania i pierwszej wycieczki biegowej. Tych w planie są trzy: poniedziałek, środa i sobota. Sesje popołudniowe to zajęcia uzupełniające, treningi techniczne i sprawnościowe. Wtorek, czwartek, piątek i niedziela będą uzupełnieniem najważniejszych środków treningowych jak siła biegowa czy interwały.

Jednostki treningowe będą przygotowane również po konsultacji z osobami, które już trenują wg. swojego planu treningów tak aby obóz był dla nich uzupełnieniem trwających działań.

Do naszej dyspozycji będą wyjątkowe okoliczności przyrody: las, góry, jaskinie, ruiny zamków oraz pustynia (taka prawdziwa).

Ośrodek w jakim będziemy to miejsce w głębi lasu gdzie cisza i spokój będą naszą codziennością. Mogą się pojawić problemy z szybkim zasięgiem komórkowym. Odpoczniemy tym samym od telewizorów i komputerów.

Czas wolny i zajęcia dodatkowe

W czasie wolnym będzie można zwiedzić okolicę. Do dyspozycji mamy najstarszą w europie pstrągarnię, dworek Krasińskich, stadninę koni czy wspominane zamki. Ponad to planowane są konkursy i zajęcia integracyjne w tym oczywiście ogniska ale też i np. konkurs rzutu podkową.

Zapraszam Jacek Urbanowicz

Co zobaczysz?