Festiwal Górski Jedlina-Zdrój

Dziewiąta edycja Półmaratonu Górskiego Jedlina-Zdrój pierwszy raz pod szyldem Festiwalu Górskiego. W 2022 roku wydarzenie zostaje rozbudowane o dodatkowy dzień startowy w którym można będzie się zmierzyć z dystansami 10 km i 42 km. Od ubiegłego roku start i meta są usytuowane pod pałacem/hotelem Jedlinka. Tym samym uczestnicy niemal natychmiast po starcie uciekają w górski teren. Bieg odbędzie się 14 i 15 maja.

Zaczynając od soboty, o 8 rano startuje dystans 42 km z suma przewyższeń ok. 1600 metrów. Następnie szykujemy start o 10:00 na dystansie 10 km gdzie suma przewyższeń to ok. 500  metrów. W niedzielę nasz klasyczny dystans 21 km, a w nim ok 900 metrów do góry i w dół. Dystanse 42 i 21 km pobiegną przez najdłuższy tunel kolejowy w Polsce o długości 1602 metrów tak więc obowiązkowym wyposażeniem jest latarka.

Przebieg wszystkich tras pokazują mapy:

  • 10 km: https://www.traseo.pl/trasa/jedlina-10-km
  • 21 km: https://www.traseo.pl/trasa/jedlina-zdroj-2aa-km
  • 42 km: https://www.traseo.pl/trasa/jedlina-42

Nasz pakiet startowy to niezmiennie jedlińskie drzewko. W tym roku będzie to sosna górska kosodrzewina. Ponad to uczestnicy każdego z dystansów otrzymają praktyczną opaskę biegową. Aby festiwal mógł się w pełni zaprezentować na wieczór z soboty na niedzielę szykujemy pokaz filmu z Festiwalu Filmów Górskich Lądek-Zdrój – Running The Roof.

Przygotowania trwają, podobnie jak zapisy, które znajdziesz na www.jedlina.pro-run.pl