Wild Run 2022

Ruszyły zapisy do kolejnej edycji Wild Run. „Dziki bieg” powraca na teren wrocławskiego zoo. Cały dochód z tegorocznej edycji zostanie przekazany na ratowanie zagrożonych gatunków zwierząt Azji. Odbędzie się 9 października, ale warto zapisać się już dzisiaj, bo liczba miejsc jest ograniczona. 

Bieg jest organizowany od sześciu lat przez ZOO Wrocław, Fundację ZOO Wrocław – DODO oraz Stowarzyszenie Pro-Run Wrocław. Przez ostatnie dwa lata rozgrywany był wirtualnie. W tym roku biegacze ponownie zmierzą się na trasach wytyczonych po wrocławskim  ogrodzie, między wybiegami zwierząt.

– To największy atut tego wydarzenia. Niepowtarzalna atmosfera i niecodzienna sceneria wrocławskiego zoo – zachęca Agnieszka Korzeniowska, dyrektorka ds. marketingu wrocławskiego zoo. Miejsc startowych jest tysiąc, a zainteresowanie biegiem z pewnością będzie duże, radzimy więc nie zwlekać z rejestracją na bieg. Do udziału zapraszamy zarówno profesjonalnych biegaczy jaki i amatorów. Będę również opcje dla najmłodszych.

WildRun na ratunek zwierzętom

Pakiety do wyboru

Biegacze wyruszą na trasę na trzech dystansach. Główny bieg to dystans 10 km. Przed biegiem głównym zaplanowano również dwa biegi towarzyszące: dla najmłodszych do 8 r.ż. na 100 m oraz dla młodzieży do 16 r.ż. na 1 km. Bieg Wild Run na 10 km jako opcję dodatkową ma również wersję wirtualną. Będzie więc można pobiec dla zwierząt Azji w każdym miejscu na świecie.

Pakiet podstawowy, w ramach którego zawodnicy otrzymują numer startowy z chipem, medal, magnes zoo oraz torbę biegu kosztuje obecnie 75 zł, ale cena wzrasta co 200 kolejnych zapisanych osób (maksymalna cena to 100 zł). Można zamówić także pakiet rozszerzony o koszulkę biegu i czapkę biegacza. Cena za każdy z tych wyjątkowych dodatków to 50 zł.

Zapisy na Wild Run

Zapisy na Wild Run ruszyły 14 czerwca o godz. 11:30 za pośrednictwem strony www.wildrun.eu.