Orthos H2O Półmaraton: biegnij i pomagaj!

Już 17 września piękne tereny wodonośne Wrocławia znów staną się areną sportowej rywalizacji. Piąta edycja Orthos H2O Półmaratonu, nie tylko skupi uwagę na bieganiu, ale także na niesieniu pomocy potrzebującym. Dzięki współpracy z naszym głównym partnerem, Szpitalem Wielospecjalistycznym Orthos, 50% opłat startowych zostanie przekazanych na cel charytatywny – trafią do Hospicjum dla Dzieci Dolnego Śląska „Formuła Dobra”. Liczymy na Waszą obecność. Niech biegowe kilometry czynią dobro!

Bieganie z sercem

Orthos H2O Półmaraton to wyjątkowe wydarzenie, które łączy sportową pasję z akcją dobroczynną. Wspólnie ze szpitalem Orthos, postanowiliśmy uczynić tę edycję jeszcze bardziej znaczącą poprzez przekazanie połowy opłat startowych na cel charytatywny. Każdy uczestnik, stawiając kroki na trasie półmaratonu, jednocześnie wspiera funkcjonowanie wyjątkowego miejsca na mapie Dolnego Śląska.

Mowa o Hospicjum dla Dzieci Dolnego Śląska „Formuła Dobra”, które jest domowym hospicjum zapewniającym opiekę dzieciom nieuleczalnie  – terminalnie chorym. Obecnie hospicjum ma pod opieką ponad 140 pacjentów i ich rodziny z terenu całego województwa. Każdego dnia pracownicy hospicjum oddają mnóstwo czasu, energii, zaangażowania dla potrzebujących. Teraz to my możemy przekazać im wsparcie płynące prosto z naszych biegowych pasji.

Wspólnie dla Dobra

Przekazanie części opłat startowych na rzecz Hospicjum jest naszą wspólną decyzją. Chcemy pokazać, że idea „sport to zdrowie” znaczy bardzo wiele. Sami dbamy o swoją kondycję trenując i stając na starcie biegu, ale też pomagamy tym, którzy o zdrowie i godne życie maluchów oraz ich rodzin walczą każdego dnia! Mali podopieczni hospicjum są największymi wojownikami i jestem przekonany, że cała społeczność hospicjum będzie nam kibicować w dniu startu, a z takimi kibicami i w szczytnym celu będzie się biegło fantastycznie. Czego życzę wszystkim uczestnikom naszego półmaratonu – mówi Krzysztof Kotela, Prezes Zarządu Szpitala Wielospecjalistycznego Orthos.

Naszym celem jest nie tylko przekroczenie mety, ale także przekroczenie oczekiwań w zakresie pomocy i wsparcia naszego beneficjenta. Wierzymy, że kwota, która wpłynie na konto hospicjum uczyni wiele dobrego. Biegniemy nie tylko na tzw. „życiówki”, ale też na rekord pomocy!

Dołącz do Nas!

Zachęcamy wszystkich entuzjastów biegania, zarówno profesjonalistów, jak i amatorów, do wzięcia udziału w piątej edycji Orthos H2O Półmaratonu. Czekamy na Wasze zgłoszenia na naszej stronie internetowej www.h2opolmaraton.pro-run.pl. Przed nami wspólny bieg pełen emocji, sportowej rywalizacji i czynienia dobra dla innych.

Kontakt dla Mediów i sponsorów:

Jacek Urbanowicz

Stowarzyszenie Pro-Run

biuro@pro-run.pl

tel. 507043081