Półmaraton i dycha Henrykowska startują!

W 2024 roku Półmaraton Henrykowski powraca z nową trasą, obiecując uczestnikom niezapomniane przeżycia biegowe. Organizatorzy z dumą ogłaszają, że start i meta tej prestiżowej imprezy odbędą się pod Klasztorem Księgi Henrykowskiej, a uczestnicy zmierzą się z nowym wyzwaniem, eksplorując malownicze miejsca, takie jak Krzelków, Muszkowice i urokliwy las Muszkowicki.
Dystanse i kategorie
Uczestnicy wystartują na dystansach 21 km, 10 km, 10 km Nordic Walking. Ponad to w kategoriach 21km i 10 km jest dodatkowo kategoria Gminy Ziębice. To jednak nie wszystko. Już tradycyjnie odbędą się Mistrzostwa Polski kleryków i księży odpowiednie w półmaratonie i na dziesięć kilometrów.
Nowa Trasa, Nowe Wyzwania
W 2024 roku nie możemy powrócić na tradycyjną trasę biegu ze względu na planowany remont drogi. Dlatego też od razu przeszliśmy do alternatywnej propozycji, która jak mamy nadzieję, przypadnie uczestnikom do gustu.
Trasa półmaratonu została starannie zaplanowana, aby dostarczyć uczestnikom nie tylko sportowego doświadczenia, ale także możliwość odkrywania niezwykłych zakątków regionu. Biegacze przebiegną przez miejscowość Krzelków, następnie trasa poprowadzi przez Muszkowice i w zależności od dystansu las Muszkowicki. Malownicze krajobrazy i lokalna atmosfera z pewnością dodadzą energii.
W Głąb Natury
Jednym z najbardziej ekscytujących elementów trasy 21 km będzie przebieg przez las Muszkowicki. To miejsce nie tylko dostarczy biegaczom wyjątkowego doświadczenia natury, ale także sprawi, że uczestnicy będą mogli przetestować swoje umiejętności na różnych rodzajach terenu. Trasa będzie posiadać nawierzchnię asfaltową oraz szutrową.
Start i Meta pod Klasztorem Księgi Henrykowskiej.
Klasztor Księgi Henrykowskiej, będący jednym z najważniejszych zabytków regionu, stanie się areną sportowych zmagań. Startując i kończąc swój bieg pod tym historycznym miejscem, uczestnicy doświadczą nie tylko emocji sportowej rywalizacji, ale także będą mieli okazję zanurzyć się w historii i kulturze.
Walcz o nagrody
Już teraz możemy z przyjemnością poinformować, że dystans półmaratonu zyskał znacznie wyższe nagrody finansowe wysokości 1000, 700 i 500 zł dla pań i panów.
Ponad uczestnicy wszystkich trzeb dystansów 21, 10 i 10 km Nordic Walking wezmą udział w losowaniu telewizora.
Zapraszamy do Udziału
Organizatorzy, gmina Ziębice, stowarzyszenie Pro-Run i mieszkańcy Henrykowa serdecznie zapraszają biegaczy i miłośników sportu do udziału w Półmaratonie Henrykowskim 2024. To wyjątkowe wydarzenie nie tylko sprawi, że pokochasz bieganie, ale także pozwoli odkryć uroki i piękno tego regionu.
Bądź częścią tej niezwykłej przygody – zapisz się już teraz!